Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Masaż Limfatyczny

Strona główna
O mnie
Prasa
Masaż limfatyczny
Masaż dźwiękiem
Mapa strony

Metoda Masażu Akupresurowo-Limfatycznego

"Ergonometrycznego" Autorstwa Jerzego Czernego

Ergonomia - racjonalizacja działań człowieka pozwalająca na uzyskiwanie maksymalnych i oczekiwanych rezultatów przy minimalnych wydatkowaniu energii i czasu, przy danym poziomie zastosowanych technicznych środków działania.
W majowym "Szamanie" opublikowałem opis podstawowych technik manualnych które stosuję w swoim autorskim masażu. Obecnie chciałbym wyjaśnić podstawy teoretyczne na których oparłem moją metodę i dzięki którym metoda ta charakteryzuje się niebywałą prostotą i skutecznością. Dzięki temu właśnie metoda ta może być stosowana w terapii profesjonalnej jak i przez nieprofesjonalistów np. w kręgu rodziny i przyjaciół, a jej podstawy teoretyczne i techniki masażu można poznać w stopniu wystarczającym do jej poznania i stosowania (nie zawodowego) na dwudniowym kursie. Jej nauczenie się i stosowanie nie wymaga bowiem żadnych zdolności bioenergetycznych, a jedynie zrozumienia zjawisk bioelektrycznych i przepływów bioładunków na skórze człowieka oraz zastosowania wypracowanej przez autora doświadczalnie techniki (procedury) masażu. Na tym polega rewolucyjność tej metody, że stanowi ona metodę alternatywna do zachodniej medycyny konwencjonalnej, która może być badana naukowo i łatwo przez nią zaakceptowana, oraz łatwo może być nauczana i stosowana powszechnie. Metoda ta stanowi też doskonały wstęp do rozwijania przez każdego właściwości bioenergetycznych, a jej zastosowanie będzie ułatwiać i zwielokrotniać wszelkie inne terapie bioenergoterapii.